פלייאוף עליון מחזור 36 | 08.07.20
פלייאוף תחתון מחזור 33 | 01.07.20

דירקטוריון המנהלת אישר: מנגישים את הכדורגל הישראלי לעיוורי הצבעים

מנהלת הליגות פותרת את סוגיית הקשיים שעלולים לצוץ בעקבות שילובי צבעים מסויימים

דירקטוריון המנהלת החליט לפתור את הסוגיה על ידי הגדרה פשוטה לפיה ירוק ואדום יחשבו צבעים זהים מבחינת תלבושת הקבוצות ועל כן לא ניתן יהיה להשתמש בהם בו זמנית. במקרים אלו, הקבוצה האורחת תשחק בתלבושת חלופית (לבנה/שחורה). הגדרה זו תחול גם על תלבושת שוערים במשחקים נגד קבוצות באדום/ירוק.

בעקבות פניית המנהלת לגולשי עמוד הפייסבוק שלה במטרה שיציעו הצעות לשיפור חווית המשחק, קיבלנו בקשה מרגשת במיוחד לפעול למען אוכלוסייה שהנאתה מן המשחק נפגעת מאוד. עיוורון צבעים הוא ליקוי גנטי ממנו סובלים כ-8% מהגברים, רובם המוחלט סובלים מסוג של עיוורון צבעים אשר לא מאפשר להם להבחין בין אדום לירוק.

דמיינו לעצמכם שאתם צופים במשחק ו-20 שחקני שדה משתי קבוצות נראים לכם זהים לגמרי. ככה בדיוק מרגיש ונראה משחק כדורגל בין הפועל ב"ש או הפועל ת"א למכבי חיפה, כאשר אלה עולים בתלבושת אדום חלק מול ירוק חלק.

הלקות מגבילה את הנאת הצופים בבית ובאצטדיון, ויכולה להשפיע גם על השחקנים עצמם במקרה והם סובלים ממנה.

מנכ"ל המנהלת, ניקולס לב: "הפנייה שהגיעה אלינו מאוהדים להנגיש את המשחק לעיוורי צבעים נגעה ללבי באופן אישי שכן אני מכיר את הבעיה מהבית. הפתרון שמצאנו יאפשר לרבבות אוהדים להנות מחווית הכדורגל באופן מלא. עם קבלת ההחלטה בדירקטוריון, נהפוך ככל הנראה להיות הליגה הראשונה בעולם שמיישמת הנחיות להנגשת המשחק לעיוורי צבעים. אנו קוראים לאוהדי הכדורגל להמשיך להציף אותנו ברעיונות שיקדמו את המשחק ואת חווית הצפייה".

הוסיפו תגובה